You are here: Start

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

To było ostatnie zakończenie roku szkolnego dla uczniów gimnazjum. W środę 19 czerwca 2019 roku punktualnie o godzinie 9.30 wprowadzeniem sztandaru i zaśpiewaniem hymnu państwowego rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Na początku głos zabrała pani dyrektor szkoły Anna Wróblewska, która przypomniała o początkach gimnazjum i o osobie, która tworzyła to gimnazjum od podstaw, zmarłej prawie rok temu pani dyrektor Marii Korzeniewskiej - na przygotowane puste miejsce pani dyrektor Anna Wróblewska położyła różę....

Następnie głos zabrał wójt gminy Gronowo Elbląskie pan Marcin Ślęzak i swoje słowa skierował do absolwentów, życząc im w dalszej edukacji samych sukcesów, a następnie podziękował pani dyrektor i wszystkim nauczycielom za kończący się rok szkolny. 

Zwyczajem naszej szkoły świadectwa ukończenia  wszystkim absolwentom wręcza dyrektor szkoły, poczynając od uczniów którzy ukończyli gimnazjum z wyróżnieniem. Oprócz tego spośród 42 absolwentów, jeden został uhonorowany tytułem "Dżentelmena Szkoły", za swoją wysoką kulturę osobistą, za takt i nienaganne maniery. Na tak zaszczytny tytuł zasłużył uczeń klasy III B - Adrian Wróblewski.

Bardzo wzruszającym momentem było zdjęcie sztandaru Gimnazjum im. Powstańców Listopadowych z drzewca i przekazanie go na ręce pani dyrektor Anny Wróblewskiej. Tego podniosłego momentu dokonał pan Piotr Bekier, który przypomniał zebranym historię sztandaru szkoły.

Wychowawczynie klas trzecich, panie Anetta Witkowska i Alina Okrucińska wraz z rodzicami i uczniami przekazali na ręce pani dyrektor pamiątkowe tablo, aby przypominało ostatni rocznik zamykający działalność gimnazjum.

Na zakończenie absolwenci pożegnali wszystkich wykonując piosenkę "Dziękujemy Wam"

I tak zakończył się apel zamykający rok szkolny oraz kończący dwudziestoletnią działalność gimnazjum.

Drukuj PDF

Copyright © Strona Gimnazjum w Gronowie Elbląskim 2019

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.